:: » STRONA GŁÓWNA ::

40K Role Play Game
Książki
Gry PC
Bitewniak
FanArt
Terminal
Wyraź Opinię

Co sądzisz o nadchodzącej premierze gry Space Marine?

• To będzie przełom!
  • Zapowiada się dobrze
  • Zwiastuny mnie nie przekonują
  • Tragedia...

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 15

Forum 40K.pl
Warhammer Fabularny 40.000

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum 40K.pl Strona Główna -> Dark Heresy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Autor Wiadomość
Dżak
Temat postu: Śmierć według Adeptus Mechanicus  PostWysłany: 03-04-2009 - 19:29

Status: Offline
Co Adeptus Mechanicus myślą o życiu po śmierci. Czy nie myślą o tym w cale, czy też uważają, że wierni wyznawcy Omnimesjasza mogą trafić po śmierci do królestwa Boga Maszyny np. Kuźni Dusz lub Wiecznej Maszynerii (to własna twórczość Very Happy )?
Jak to z nimi jest. Nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji na ten temat, więc może forumowicze będą mi w stanie pomóc.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem
Raziel
Temat postu: Śmierć według Adeptus Mechanicus  PostWysłany: 03-04-2009 - 19:48

Wiesz, też mnie to interesowało co sądzą o życiu pozagrobowym tech-kapłani ale pomimo tego że czytam wszystko co z nimi związane i co mi w ręce wpadnie to nigdzie nic nie znalazłem, zdaje się że ten aspekt religii głoszonej przez Cult Mechanicus został pominięty. Osobiście uznałbym że każdy kapłan Boga Maszyny po śmierci staje się jednym z jego duchów i zamieszkuję jakąś machinę, a jaką to zależy od stopnia jego bliskości do Boga Maszyny przed śmiercią, czyli od stopnia zmechanizowania ciała.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem
Dżak
Temat postu: Śmierć według Adeptus Mechanicus  PostWysłany: 03-04-2009 - 21:37

Więc swego rodzaju reinkarnacja Wink
Ja wyobrażam sobie ich zaświaty jako wnętrze olbrzymiej maszyny, która jest właśnie samym Bogiem Maszyną. Jest On wszechobecny i wszystkie duchy poruszają się w Nim. Dusze Techkapłanów włączają się do świętego rytmu mechanizmów, do wiecznego ruchu maszynerii. Doznają wtedy też oświecenia - Bóg Maszyna objawia im całą widzę o wszechświecie.

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem
Raziel
Temat postu: Śmierć według Adeptus Mechanicus  PostWysłany: 03-04-2009 - 21:47

Czyli coś na zasadzie osiągnięcia Nirwany?

Tech-kapłani całe życie dążą do zespolenia z maszynami i zdobycia wszelkiej wiedzy. Swoją drogą Mechaniczna Nirwana jest ciekawym konceptem, można by na jej zasadzie stworzyć bardziej filozoficzny niż ortodoksyjno religijny kult, albo przynajmniej odłam kultu, jakąś sektę. Na pewno by ubarwiła przygody w DH.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem
Dżak
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2009 - 22:17

Taka sekta mogła by pragnąć jak najpełniejszego zespolenia się z maszynami i obsesyjnie dążyła do zastępowania sowich organów bionicznymi implantami. Akcja mogłaby się zagęścić kiedy okazało by się, że za tym wszystkim stoi Smok Pustki (a przynajmniej jakiś jego wyznawca). Z tego co wiem to właśnie ten z C'tanów "pochłania" śmiertelników poprzez bioniczne wszczepy, by w ostateczności pożreć ich dusze.
Zawsze chciałem wykorzystać w przygodzie motyw Techkapłanów, którzy uważają Smoka Pustki za prawdziwego Omnimesjasza, a Imperatora jedynie za oszusta i fałszywego proroka Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem
Rethan
Temat postu:   PostWysłany: 09-04-2009 - 21:02

Temat widzę zboczył trochę na co innego niż jest zapisane... no ale. Moim zdaniem Tech-Kapłan nie umiera. W jego ciele znajduje się przecież tysiące zespolonych elementów mechanicznych, które są zasilane przez jego wolę i ciało. Kiedy to umiera, jego dusza przelewa się na owe elementy, wydaje mi się, że Tech-Kapłani nie po to wszczepiają sobie przesadną ilość kończyn etc. przecież nie zawsze ułatwiają one życie. Kiedy Kapłan umiera, jego dusza połączona już w jakiś sposób wcześniej z "elementami" jego ciała wypełnia tylko je, nieśmiertelne i staje się duchem maszyny. Zmarłych Kapłanów nie wyrzuca się przecież do grobowców, nie wiem jak jest dokładnie z ich wszczepami, ale pewnie są wykorzystywane ponownie, natchnione duchem poprzednika. Tak było by ciekawiej... moim zdaniem.

Odpowiedz z cytatem
Skocz do:  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum 40K.pl Strona Główna -> Dark Heresy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: